Aasta kiusuennetaja kool 2022 on Rocca al Mare kool

SA Kiusamisvaba Kool andis 18. augustil toimunud suvekoolis välja 2022. aasta KiVa kiusuennetaja kooli tiitli, mille pälvis juba teist korda Rocca al Mare kool. RAM on KiVa teadus- ja tõenduspõhist kiusuennetusprogrammi rakendanud juba alates 2016. aastast.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitlile kandideeris sel aastal kaheksa kooli, kes enda möödunudaastast pingutust tunnustust väärivaks pidasid ning oma kandidatuuri üles seadsid. “Aasta kiusuennetaja kooli tiitli pälvinud kool on suurepärane näide teaduspõhisest KiVa programmi tõhusast rakendamisest kooliperes. Oleme Rocca al Mare kooliga koos kiusuennetuse teed käinud juba kuus aastat ning on tulemusi on siiras rõõm näha,” sõnas SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Ingi Mihkelsoo. “Tiitli sai kool, millel on KiVa programmi toel välja kujunenud tugevad kiusuennetuse traditsioonid ning kool on võtnud vedada vaimse tervise teema laiemalt,” lisas ta. Kandideerinud koolide seast saavutas teise koha vene õppekeelega Tallinna Mustjõe gümnaasium ning kolmandale kohale jõudis Lasnamäe gümnaasium.

Auhindu üle andnud haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul on väga oluline, et kõigis Eesti koolides oleks nii füüsiliselt kui ka vaimselt turvaline õppekeskkond, mis toetab kõiki õppeprotsessis osalejaid. “Kiusamisvastane programm KiVa on kindlasti üks põhjalikumaid kiusuennetuse ja -juhtumite lahendamisega tegelevaid metoodikaid. Aasta kiusuennetaja tiitel on ühest küljest tunnustus tegijatele, aga ka kindlus lastele ja nende vanematele, et selles koolis on laste heaolu väga kõrgelt hinnatud,” lisas Vinter-Nemvalts.

Tiitlivõitja Rocca al Mare kooli KiVa-tiimi esindaja sõnul on aasta kiusuennetaja kooli esikoht tunnustus kogu kooliperele. „Teistkordne võit on küll üllatus, aga vääriline tunnustus kogu meie kogukonnale. See on tunnustus kõigile meie õpetajatele, kes viivad läbi kiusuennetuse tunde ning märkavad abivajajaid. Tiitel on järjepideva töö tulemus ning oleme selle eest tänulikud,“ sõnas RAM kooli KiVa- tiimi juht Cattre Hein.

Aasta kiusuennetaja tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada kooliperede pühendumist kiusamise ennetamisele ja lahendamisele. Sihtasutus Kiusamisvaba Kool soovib sel viisil tunnustada täiendavalt koole, kes kasutavad maksimaalselt ära uuringutega kontrollitud KiVa programmi, pingutades selle nimel, et kiusamist jääks koolis aina vähemaks.

Aasta kiusuennetaja kooliks saab kandideerida iga vähemalt kaks aastat KiVa programmi rakendanud kool, kes selleks õppeaasta lõppedes ise soovi avaldab. Tiitlisaaja välja selgitamiseks võetakse arvesse nii õpilasküsitlusest ilmnenud kooli kiusamisnäitajaid, KiVa rakendamise näitajaid personali tagasiside põhjal kui ka osalemisaktiivsust Kiusamisvaba Kooli poolt pakutavatel täienduskoolitustel. Boonuspunkte annavad koolipoolsed lisategevused KiVa programmis pakutavate teadmiste ja oskuste laiemaks levitamiseks.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitliga pärjatud Rocca al Mare kooli KiVa-tiimi viib väljateenitud spaapuhkusele Metropol Spa, teatrisse Estonia ooperiteater ning kvaliteetse puhkeaja eest hoolitseb Votex, lisaks panid esikohale auhinnad välja Estravel ja Linea Shop. Teise koha saavutanud Tallinna Mustjõe gümnaasiumi KiVa-tiimi autasustasid nii Tervise Paradiis kui Viking Spa, janukustutuse eest hoolitses Öun Drinks.  Kolmandale kohale jõudnud Lasnamäe gümnaasiumi KiVa juhtgruppi tunnustas Wagenküll Spa ja Mustamäe Elamus Spa. Esikoha pälvinud kool maiustada Gustavi hõrgutavate kookidega.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitlit annab SA Kiusamisvaba Kool välja alates 2018. aastast. Varasemalt on tiitli pälvinud Kuusalu keskkool, Kalmetu põhikool, Rocca al Mare kool ja Valga põhikool.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal visiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks võimaldatakse Eesti koolidele teadus- ja tõenduspõhiseid sekkumisi, toetatakse koole kiusamisvastaste meetmete kasutusele võtmisel, teostatakse regulaarset monitooringut ning tõstetakse teadlikkust kiusamise ning selle tõkestamise viiside kohta. 

Värskemad uudised/postitused

KiVa kiusuennetus­programmi rakendamist alustavad 13 uut kooli

Sel õppeaastal alustavad KiVa programmi tegevustega 13 uut kooli. See omakorda tähendab, et nüüdseks rakendab teadus- ja tõenduspõhist kiusuennetusprogrammi Eestis […]

Read more

Esi­mesed 500 KiVa kiusu­ennetus­programmi läbinud õpilast lõpe­tavad tänavu põhi­kooli

Tänavu suvel lõpetab Eesti koolides esimene lend põhikooliõpilasi, kes on saanud alates esimesest klassist kiusamist ennetavaid KiVa-tunde ning kasvanud üles […]

Read more

Draamateatris filmiti Kiusamisvaba Kooli annetuskampaania klippi

Neljapäeval filmiti Eesti Draamateatris Kiusamisvaba Kooli uut videoklippi, mille eesmärk on kasvatada teadlikkust koolikiusamisest ja leida uusi püsiannetajaid, kelle abiga […]

Read more
Load more
This site is registered on wpml.org as a development site.