Kampaania hakkab lõppema: 13 Eesti suunamudijat tegid julge tätoveeringu

Meie sihtasutuse annetus- ja teavituskampaania “Kiusamine võib jätta jälje kogu eluks” hakkab vaikselt lõppema. Tõmbame vähemasti mõttelise joone vahele 31. märtsil, misjärel teeme enda jaoks ka põhjalikumad kokkuvõtted. Ent mõistagi ei saa kampaania lõppemisega otsa vajadus Eesti koolides kiusamist ennetada ja peatada, probleemi aina paremini mõista ja teadvustada.

Enne lõpuspurti tulid meile sõnumi levitamisel appi mitmed suunamudijad ja mõjuisikud. Mis on ühist näiteks Kristel Aaslaiul, Karolin Kuusikul, Mari Ojasaarel, Grete Paial, Ženja Fokinil kui ka Marimellil?

Nad kõik said hiljuti uue julge tätoveeringu. Liblikate või lillede asemel on selles tätoveeringus peidus aga valus sõnum. Samasugune, nagu meie kampaaniaplakatitelgi… Jobu! Lehm! Selliseid sõnu kleepisid enda kehale 13 Eesti suunamudijat, et võidelda kiusamise vastu. Kuigi vesitätoveering hajub, siis kiusatud lapsele võivad sarnased sõnad jätta jälje kogu eluks.

Näitleja ja muusiku Kristel Aaslaiu sõnul on suisa jahmatav, et pea iga viies laps peab Eestis kiusamist taluma. “Tahan meelde tuletada, et tegelikult on kiusamise vastane tegutsemine meie kõigi teha – märkame enda ümber toimuvat. Mõtleme sellele, kuidas käitume ja millist eeskuju näitame noortele. Ka noored ise on üksteisele eeskujuks ja saavad olukorda parandada, teadvustades, milline käitumine on okei ja milline ei ole. See on raske võitlus, aga kuskilt ja kuidagi peab sellega alustama.”

Moekunstnik ja stilist Karolin Kuusik ei taha samuti olukorraga nii lihtsalt leppida. “Jagan mõtet, et kiusamisepisoodid koolis võivad olla sama püsivad ja jätta jäljed kogu eluks, nagu tindiga tehtud tätoveeringud. Koolikiusamine langeb kahjuks just sellele perioodile inimese elus, kui ta on kõige haavatavam. Tegelikult on aga kiusamine vastik probleem, mis ei too mitte kellelegi kasu, küll aga tihtipeale silmaga nähtamatut valu ja kahju. Me ei tohiks seda pidada normaalseks osaks koolielust, vaid selle vastu tuleb järjepidevalt võidelda!”

Kiusamise väljajuurimise nimel tegid Kiusamisvaba Kooli üleskutsel hiljuti ajutise tätoveeringu Helena Mang, Karin Larven, Mari Ojasaar, Ženja Fokin, Marilyn Jurman, Karolin Kuusik, Kristel Aaslaid, Merlin Miido, Jana Palm, Liisa Pärnpuu, Anna Lutter, Marimell ja Grete Paia. Näed kollaaži piltidest ülal – klõpsa see soovi korral suuremaks!

Kampaania autori ja meie koostöösuhete juhi Ingi Mihkelsoo sõnul on kampaania tänaseks lõppemas, kuid teadus- ja tõenduspõhise KiVa kiusuennetusprogrammi toel jätkub töö selle nimel, et ennetada kiusamist ja selle tagajärgi. “Koolid on läinud üle distantsõppele, kuid laste vaimsed probleemid on pigem tõusuteel ja ka kiusamine ei ole selles olukorras kuhugi kadunud, vaid kolinud küberruumi üle. Selle ennetamisega tuleb aktiivselt tegeleda,” tõdes ta.

Täname kogu südamest annetuskampaania loovpartnerit Not Perfect Tallinn (Rivo Räim, Anne Vetik, Alvar Lonks, Kaarel Kala), kes on viimase poole aasta jooksul panustanud ülla eesmärgi nimel lugematu arv tasuta töötunde. Samuti soovime öelda hästi suure aitäh kampaaniale tugevasti vunki andnud suhtekorraldusfirmat Dalton (Ivo Kallasmaa, Merilin Blöndal) ning digimeediagentuuri Mediabrands Digital (Erki Heinsaar, Laura Kabonen). Neid inimesi ja ettevõtteid, kes veel ühel või teisel moel kampaania õnnestumisele õla alla panid, on pea lugematu arv. Soovime neile kõigile edastada oma suure tänu!

Kiusamisvaba Kooli tegevus sõltub paljuski headest annetajatest. Sihtasutusele saab teha annetuse veebilehel kiusamisvaba.ee/toeta, helistades annetusnumbril 900 2010 (annetad 10 eurot, kui kuulad kõne lõpuni) või Swedbanki annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata”.

Värskemad uudised/postitused

KiVa kiusuennetus­programmi rakendamist alustavad 13 uut kooli

Sel õppeaastal alustavad KiVa programmi tegevustega 13 uut kooli. See omakorda tähendab, et nüüdseks rakendab teadus- ja tõenduspõhist kiusuennetusprogrammi Eestis […]

Читать далее

Aasta kiusuennetaja kool 2022 on Rocca al Mare kool

SA Kiusamisvaba Kool andis 18. augustil toimunud suvekoolis välja 2022. aasta KiVa kiusuennetaja kooli tiitli, mille pälvis juba teist korda […]

Читать далее

Soovitused kiusamise vältimiseks koolis praeguses kriisiolukorras

Maailmas toimuvad sündmused teevad murelikuks kõiki koolipere liikmeid. Ärevus ja stress õpilaste hulgas ajendab probleemset käitumist, takistab tõhusat õppimist, ja suurendab ka kiusamise […]

Читать далее
Загрузить больше
This site is registered on wpml.org as a development site.